Niesamowita książka dla małych dzieci

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek to książka napisana przez Justynę Bednarek oraz Daniela de Latour. Do kogo jest skierowana? Największą satysfakcję z czytania będą mieć oczywiście mali czytelnicy. Powieść ta jednak doskonale sprawdzi się też przy wspólnym czytaniu z rodzicami. O czym opowiada ta seria? O jakich wartościach, które są ważne dla dorastających maluchów, piszą autorzy?

Siła wyobraźni

Justyna Bednarek stworzyła wyjątkową opowieść o sile wyobraźni. Głównymi bohaterami tej serii dla dzieci są… skarpetki. To właśnie im będziemy towarzyszyć w coraz to bardziej szalonych przygodach. Sama książka napisana jest prostym językiem przepełnionym humorem, tak więc zrozumieją ją nawet najmłodsi. Jeśli jednak dziecko wciąż uczy się czytać, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek odnajdą się dobrze i jako opowieść, która jest czytana maluchowi przez rodzica. Warto także zwrócić uwagę na świetne ilustracje, jakie pojawiają się w serii. Te zachęcają dziecko do użycia swojej wyobraźni oraz rozwijają w maluchu kreatywność.

Zbiór kilkunastu przygód

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tanio kupisz tutaj) to pierwszy to cyklu, który ma być rozwijany przez autorów w trakcie najbliższych lat. Tom pierwszy oferuje nam kilkanaście krótkich, acz treściwych opowiadań. Niektóre z nich są ze sobą powiązane, niektóre prezentują zupełnie różne historie. Częścią wspólną całej książki są główni bohaterowie, a tych mamy aż dziesięciu. To idealna lektura dla małych dzieci, która wiele mówi o sile naszych marzeń oraz o tym, że warto korzystać ze swojej wyobraźni.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek autorstwa Justyny Bednarek i Daniela de Latour to:

– pierwsza część nowego cyklu książek dla małych dzieci oraz ich rodziców,

– historia napisana jest w taki sposób, aby jak najbardziej pobudzić wyobraźnię,

– przygodowa opowieść, której głównymi bohaterami są skarpetki, 

– książka napisana z dużym dystansem i poczuciem humoru.