Książka dla dzieci ze skarpetkami w roli głównej

Książki dla dzieci od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Półki sieciowych i lokalnych księgarni przepełnione są literaturą dla maluchów. Jak jednak spośród tylu możliwości wybrać tę najlepszą? Z pomocą mogą nam przyjść rankingi powieści, ale i własna intuicja. Ważne, aby książka prezentowała wysoką jakość wykonania (twarda okładka, dużo ilustracji oraz czytelna czcionka), a przy tym posiadała atrakcyjną dla dziecka treść. Jednym z dziecięcych przebojów ostatnich miesięcy jest nowa książka Justyny Bednarek, która nosi tytuł Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Do kogo trafi ten zabawny zbiór opowiadań?

Niesforne skarpetki

Jak możemy się domyślić, w Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek główną rolę odgrywają… skarpetki. Justyna Bednarek postawiła na krótkie opowiadania, w których przedstawia małym czytelnikom przepełnione akcją historie. Opowiadania są treściwe oraz wyjątkowo zabawne. Trzeba przyznać, że autorka doskonale radzi sobie z opisywaniem zwariowanego świata, który zamieszkują główni bohaterowie. Na uwagę zasługuje także duże zróżnicowanie charakterów. Każda ze skarpetek zachowuje się inaczej. Ma swoje ulubione powiedzonka, kolory czy sposób bycia. Dzięki temu dziecku bardzo łatwo jest rozróżnić jedną postać od drugiej. A to pozytywnie wpływa na przyjemność wynikającą z czytania.

Styl opowiadania

Język, jakim posługuje się Justyna Bednarek, jest konkretny, ale jednocześnie wyjątkowo barwny. Dla autorki ważna jest różnorodność słów i zwrotów, co jest dobrym rozwiązaniem przy pisaniu książki dla dzieci. Maluchy nie dość, że zostają zderzone z zabawną i absurdalną historią, to w dodatku mogą obcować ze świetnymi ilustracjami, które towarzyszą historii. To jednak nie wszystko, gdyż dzięki barwnemu językowi ich wyobraźnia zostaje pobudzona jeszcze bardziej. Dlatego jeśli szukasz dobrej i angażującej opowieści dla dzieci, postaw na Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.