Ciekawe przygody znikających skarpet

Przepustka do świata przygód

Prawdopodobnie każdy człowiek noszący na co dzień skarpety miał w życiu sytuację, gdy z prania wyciągał tylko jedną z pary. Co więc stało się z drugą? Skarpety to element garderoby, który przysparza problemy właśnie przez to, że często znika. Ale czy wiadomo, w jakich okolicznościach giną one w praniu? Książka Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (kup już dziś, szybka wysyłka!) autorstwa Justyny Bednarek pokazuje, że zniknięcie skarpet to dopiero początek ich niezwykłej, pełnej przygód drogi.

Niesamowite życie znikających skarpet

Justyna Bednarek w swojej książce o czterech prawych i sześciu lewych skarpetach porusza powszechny problem ich znikania w praniu. Bohaterką książki jest mała Basia, nazwana przez rodziców Małą Be, bo tak jest po prostu krócej. Przez lata zdążyła uzbierać ona cały wór pojedynczych skarpet. Dziewczynka zastanawia się co zatem stało się ze skarpetami do pary. Razem z mamą na pomoc wzywają hydraulika, który odkrywa pod pralką ogromną dziurę. To prawdopodobnie przez nią skarpety wydostają się na wolność. Moment, w którym przechodzą przez otwór i znajdują się w wielkim świecie jest początkiem ich niesamowitych przygód! Każda uciekająca skarpetka jest inna. Są skarpetki nieśmiałe, skarpetki znudzone, gwiazdy, które brylują w Hollywood. Jedne wybierają się daleko w świat, inne postanawiają zaszyć się w ogrodzie. Łączy je fakt, że chcą zmienić swoje przeznaczenie.

Magia wyobraźni

Książka “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” przedstawia historie zabawne, ale także takie dające do myślenia. Skarpety są różne, mają inne cele i z innego powodu wyruszają w podróż. Justyna Bednarek, opisując poszczególne przygody pokazuje siłę, jaką posiada niczym nieskrępowana wyobraźnia. Opowieść o skarpetach staje się niezwykle barwna i wciągająca. Każdą kolejną historię chce się przeczytać od razu. Jest to świetna pozycja do spędzania czasu wspólnie z dziećmi. Razem ze skarpetami można wyruszyć w niesamowitą podróż do wielkiego świata przygód, śmiejąc się do łez.